23 січня Всесвітній День ручного письма

23 січня Всесвітній День ручного письма
Україна
823
0
06:47, 23.01.2018

23 січня у світі відзначається День ручного письма. Це свято покликане нагадати всім про важливість ручного письма, несправедливо забутого сьогодні. Ініціатором стала Асоціація виробників письмового приладдя, яка і проголосила датою «рукописного» свята 23 січня. Цікаво, що саме в цей день народився відомий американський державний діяч - Джон Хенкок, який першим поставив свій підпис під Декларацією Незалежності. 

Історія розвитку ручного письма обчислюється тисячоліттями. Ще Аристотель висловлювалися про прямий зв'язок почерку з духовним світом і характером людини. і У 1875 році французький абат Жан Іполит Мишонер вжив термін «графологія», що позначає область знання про почерк і методи його дослідження у зв'язку з психічним станом особи. Сучасні графологи можуть відтворити портрет людини за 7 основними характеристиками: розміром літер, їх нахилі та формі, напрямку почерку, інтенсивність натиску, характером написання слів і загальній оцінці почерку.

Зростаюча з кожним роком популярність комп'ютерів, електронної пошти та електронних блокнотів, СМС, наборів стікерів з надрукованими фразами-підказками, а також інших засобів швидкого спілкування поступово відводить сучасну людину від можливості висловити свої думки, написавши їх власноручно. Можливо, в недалекому майбутньому лист або листівка, написані «від руки», стануть великою рідкістю.


Громадська організація «Право та захист Васильківщини», цим святом хоче нагадати всім, що ручний лист – це майстерність, це зайва можливість для нас заявити світові про унікальність досвіду кожної людини, про те, що кожен з нас – особливий і неповторний.