Активісти відвідали VI Форум оргрозвитку громадянського суспільства: практики свободи

Активісти відвідали VI Форум оргрозвитку громадянського суспільства: практики свободи
Організація
781
0
14:44, 17.11.2017

Делегація представників ГО «Право та захист Васильківщини» на чолі з головою об’єднання Русланом Сухановим прийняла участь у Форумі організаційного розвитку громадянського суспільства, який вже шостий рік поспіль проводиться Ініціативним центром сприяння активності та розвитку громадського почину "Єднання".

Головна мета заходу - зміцнення спроможностей громадських та благодійних організацій до розбудови спільнот відповідальних та проактивних громадян, які своїми щоденними діями змінюють Україну на краще.

Варто відзначити, що масштабна подія об'єднала не лише громадські та благодійні організації, а й представників влади, медіа, бізнесу, міжнародної донорської спільноти. Так на щорічний Форум з’їхались близько 1700 учасників з усіх куточків України, аби обмінятися досвідом, знайти нових партнерів, навчитися новим методам роботи.

Цьогоріч темою форуму, що проходив 16-17 листопада у столичному НСК Олімпійський, було поняття «практики свободи».

Свобода - це наміри та вчинки, який кожен з нас обирає. Правила, яких ми дотримуємося усвідомлено. Сплатити податки, взяти участь у виборах. Працювати чесно та віддано. Не боятися розповісти про корупцію. Не чекати, доки хтось інший вирішить усі проблеми. А ще - невпинно ініціювати зміни на краще скрізь, де бачиш "поломку". Тільки втіливши ці побутові та організаційні практики в Україні, ми здобудемо таку жадану свободу жити щасливим та гідним життям. Така свобода потребує виховання та самовиховання. Постійного тренування. Така свобода - не завжди зручна і не завжди комфортна. Отже, прийшов час саме для таких практик свободи.

Чотири головні тематичні блоки Форуму відобразили найважливіші "практики свободи" громадських і благодійних організацій: незалежність (фінансова сталість, паритетні стосунки з владою); суспільний "мандат довіри" (практикування декларованих цінностей, дійсне лідерство змін); залучення громадян та громад; громадянська освіта; секторальна і міжсекторальна співпраця (партнерства та коаліції, залучення бізнесу).

Другий день форуму був повністю присвячений практикам і інструментам роботи у громаді. Учасники заходу спільними зусиллями намагались відповісти на питання "Кому належить наша громада?".

Загалом захід був досить насичений цікавими подіями та зустрічами. Делегація «Право та захист Васильківщини» за два дні встигла відвідати виставку громадських організацій, численні майстер-класи, лекції експертів та міжнародних донорів. Також наші активісти прийняли участь у цілій низці дискусій та семінарів, у ході яких обговорювалися актуальні проблеми суспільства.

Представники об’єднання «Право та захист Васильківщини» отримали неоціненний досвід і безліч нових та корисних знань, які стануть в нагоді під час майбутньої роботи нашої громадської організації.

Щиро дякуємо організаторам за можливість долучитися до найпотужнішої загальнонаціональної платформи для обговорення головних питань та визначення трендів подальшого розвитку громадянського суспільства України.