«БРСМ-Нафта»

«БРСМ-Нафта»
Організація
937
0
17:00, 09.06.2017

Спогади про трагічну пожежу нафтобази «БРСМ-Нафта»

 Вчора, 8 червня, до громадської приймальні «ПРАВО ТА ЗАХИСТ ВАСИЛЬКІВЩИНИ» завітав член нашої організації Іван Івасенко, який два роки тому один з перших брав участь у пожежно-рятувальній операції гасіння пожежі на території нафтобази «БРСМ-Нафта» у с.Крячки Васильківського району.

Він пригадав події однієї із наймасштабніших пожеж в історії України, коли завдяки самовідданим діям Васильківської, Глеваської, Калинівської пожежно-рятувальних підрозділів ДСНС України, які перші прибули до місця події, вдалося запобігти розповсюдженню вогню за межі території нафтобази, де полум’я могло охопити поруч розташовану нафтобазу “КЛО”, військову базу, на якій зберігалися боєприпаси та взагалі зменшити масштаби трагедії. Всього ж на ліквідацію пожежі було задіяно 939 пожежників та 117 одиниць техніки. Остаточно пожежа була ліквідована 20 червня.

Найтрагічнішим днем за весь час ліквідації пожежі став ранок 9 червня, коли пролунав вибух, що забрав життя трьох рятувальників: Максима Глазкова – підполковника служби цивільного захисту, Антона Басовського – сержанта служби цивільного захисту, Андрія Тарасенка – майора служби цивільного захисту. Усі ці герої посмертно нагороджені орденом «За мужність» III ступеня. Всього за час пожежі загинуло 5 та постраждало 15 осіб.

Під час зустрічі голова громадської організації Руслан Суханов вручив Івану Івасенку Почесну грамоту та приємний подарунок і зазначив: «У другу річницю трагедії ми з сумом і скорботою згадуємо про ті події. На жаль, і досі не понесли відповідальності особи, які винні у цій страшній катастрофі. Всі активісти нашої організації співчувають рідним, близьким, друзям загиблих пожежників. Кожен житель Васильківщини буде пам’ятати про їхній подвиг, який вони зробили для нашої рідної землі».

Світла та вічна пам’ять героям!