Чарівне свято Івана Купала

Чарівне свято Івана Купала
Україна
836
0
15:17, 07.07.2018

Сьогодні 7 липня, у православному календарі - це одне з найбільших свят в ім’я Різдва святого Івана Предтечі і Хрестителя Господня, який ще часто називають Івана Купала. 

Купальська обрядовість, пов’язана з днями літнього сонцевороту і сягає своїми коріннями у дохристиянську давнину. Нинішнє святкування мало чим відрізняється від середньовічного. Так само шукають чарівну квітку папороті, палять багаття, стрибають через нього або кропиву, як засоби магічного очищення, вшановують зілля і хліб, дівчата пускають вінки на воду, а хлопці їх збирають, топлять або спалюють опудало Купали, а потім усі разом весело гуляють та бенкетують до ранку. 

Це свято є одним з головних свят сонячного календаря. Саме під час нього очищалися за допомогою найдавнішої форми магічних дій - вогню і води. В цю ніч з гори пускали вогняне колесо — символ сонцевороту, адже саме в цей час літнє сонце купало. Воно приходить до зеніту і надає всьому живому надзвичайної сили і родючості. Івана Купала здавна відзначали у всіх регіонах України, хоча у кожного з них були деякі відмінності в обрядах, це не заважало вітати один одного з цим містичним святом.


Шануючи історію та традиції наших предків які передавалися молодому поколінню, громадська організація «ПРАВО ТА ЗАХИСТ ВАСИЛЬКІВЩИНИ» і Благодійний фонд «ПОДАРУЙ МРІЮ», вітає зі святом Івана Купала усіх жителів Васильківщини, бажаємо всім здоров`я, успіхів у починаннях та впевненості у своїх силах!