День ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС

День ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС
Організація
883
0
13:33, 15.12.2017

14 грудня в Україні відзначається День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції. Саме цього дня у 1986 році в газеті «Правда» було опубліковане повідомлення про закінчення будівництва захисного саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком ЧАЕС.

Протягом 20 років учасники ліквідації збиралися 14 грудня разом, щоб відзначити свою першу перемогу, не дивлячись на те, що визнання цього дня на державному рівні було відсутнім. Незважаючи на всі труднощі і проблеми, самі ліквідатори називають 14 грудня святом. У ліквідації катастрофи на Чорнобильській АЕС брали участь більше 650 000 людей, з яких більше половини були українцями.

Проте, завдяки наполегливій роботі громадських організацій ліквідаторів аварії на ЧАЕС та їхнім неодноразовим зверненнями до керівництва держави, лише 10 листопада 2006 року Указом Президента України № 945/2006 була заснована пам'ятна дата — День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (друга назва свята — День ліквідатора), який щорічно відзначається 14 грудня. Надання державного статусу Дню ліквідатора ще раз нагадує суспільству про проблеми чорнобильців, найважливіша з яких згубний вплив радіації на їхнє здоров’я, що призвело до передчасної смерті багатьох з них.

Представники громадської організації «Право та захист Васильківщини» та Благодійного фонду «Подаруй мрію» разом з героями-ліквідаторами наслідків аварії на ЧАЕС взяли участь в урочистій церемонії покладання квітів до пам'ятного знаку «Героям Чорнобиля». Жителі Васильківщини вшанували людей, котрі своєю працею, мужністю, ціною власного здоров'я та життя стали на захист України та всього світу. Саме вони завадили розповсюдженню тієї страшної, невидимої, смертельної небезпеки, що несла в собі радіація.

Щиро дякуємо їм за той героїчний подвиг. Бажаємо міцного здоров’я, довголіття та звичайного людського щастя!