День Незалежності України історія свята

День Незалежності України історія свята
Україна
654
0
10:03, 24.08.2018

Цього знаменного дня не було б, якби не події, які стались напередодні.

У серпні 1991 року виникла одна важлива подія - спроба державного перевороту в СРСР, коли самопроголошений «Державний комітет з надзвичайного стану» (ДКНС) намагався усунути від влади президента СРСР Михайла Горбачова. Бурхливі події кількаденної тривалості стали доленосними і для України - 24 серпня було проголошено Днем незалежності України.

Історію України прийнято відраховувати з моменту створення Київської держави в IX столітті.

Оскільки 24 серпня 1991 року Верховна Рада Української РСР ухвалила «Акт проголошення незалежності України», який 1 грудня 1991 року підтвердив народ на Всеукраїнському референдумі, виникла потреба змінити дату святкування Дня незалежності України. Тож 20 лютого 1992 року Верховна Рада України ухвалила постанову «Про День незалежності України». У ній зазначено:

«Зважаючи на волю українського народу та його одвічне прагнення до незалежності, підтверджуючи історичну вагомість прийняття Акта проголошення незалежності України 24 серпня 1991 року, Верховна Рада України постановляє:

  1. Вважати день 24 серпня Днем незалежності України і щорічно відзначати його як державне загальнонародне свято України.
  2. Постанову Верховної Ради Української РСР «Про День проголошення незалежності України» від 16 липня 1990 року вважати такою, що втратила чинність».

І хоч дехто жартома чи саркастично зазначає, що свято більше схоже на день незаможності, адже українці заслуговують жити краще, все одно це свято вкрай важливе для усвідомлення того, що Україна як держава визнана незалежною.

Громадська організація "Право та захист Васильківщини" вітає усіх українців, справжніх патриотів нашої держави з цим величним святом.

Любити Україну повсякчас, не зважаючи на складні умови, та вірити у її краще майбутнє — ось наш священний обов’язок. Не чекати, що хтось інший візьме на себе відповідальність та подарує українцям щасливе майбуття, а самостійно ставати до роботи, діяти та не спинятися — так переможемо! Слава Україні!І