День пам'яті полеглих героїв-захисників незалежної України

День пам'яті полеглих героїв-захисників незалежної України
Україна
1983
0
10:34, 29.08.2018

В останні дні серпня в Україні вшановується пам'ять загиблих учасників бойових дій в Іловайську та Дебальцевому. Саме 29 серпня ця дата була обрано не випадково, оскільки саме цього дня 2014 року в Іловайському котлі загинула найбільша кількість військових в один день за 4 роки війни.

Тоді українські збройні підрозділи потрапили у вороже оточення. Зокрема, за важливий стратегічний об'єкт Донбасу – місто Іловайськ – боротьба тривала з середини серпня. Українським військовим майже вдалося оволодіти містом, але Москва кинула у супротив свої регулярні війська. В результаті близько десятка батальйонів українців потрапили в оточення. 29 серпня бойовики запропонували відкрити для українських військових гуманітарний коридор, по якому вони б могли вийти з «котла». Однак це була пастка…

Згідно з даними Генпрокуратури України тоді загинули 366 українських вояків, 429 отримали поранення, 300 потрапили в полон. Щоправда учасники тих подій, які вижили, називають набагато більші цифри загиблих. Для кожної матері дата загибелі свого сина, для вдови - чоловіка, брата - буде своєю датою, але наша держава, наш гарант повинен прийняти цю дату на державному рівні.

20 серпня 2016 року Громадською спілкою „Всеукраїнське громадське об’єднання родин загиблих та безвісти зниклих, учасників антитерористичної операції, ветеранів війни та активістів волонтерського руху „Крила 8 сотні” було організовано День пам’яті загиблих в АТО та другу річницю з дня загибелі легендарного командира “афганської сотні”, Героя України (посмертно) – Олега Міхнюка.

Сьогодні громадська організація «Право та захист Васильківщини» вшановує пам'ять полеглих героїв-захисників незалежної України. Наш обов’язок – із честю та гідністю нести світлу пам’ять воїнів, Героїв, які ціною власного життя довели агресорові, що Українці – сильна та самодостатня нація, яку неможливо зупинити на шляху до вільного та щасливого життя. Ми перед ними у неоплатному боргу.

Слава Незалежній Україні! Вічна пам'ять і Слава нашим Героям!