День Землі

День Землі
Васильківщина
1087
0
12:28, 20.03.2017

У всьому світі 20 березня, з ініціативи ООН, святкується День Землі. Причому в календарі міжнародних свят існує два Дня Землі - сьогоднішній відзначається в День весняного рівнодення, а другий - 22 квітня. Перший має миротворчу і гуманістичну спрямованість, другий - екологічну. Дата 20 березня було обрано і офіційно затверджена в 1971 році ООН для Дня Землі саме тому, що на цей час випадає день весняного рівнодення, коли змінюється біологічний ритм планети, і вона переходить на новий виток свого розвитку, коли відбувається пробудження природи і її оновлення.

У зверненні ООН говориться: "День Землі - це спеціальний час, який призначений, щоб привернути увагу всіх людей до усвідомлення планети Земля як їх спільного дому, відчути нашу спільність і взаємну залежність один від одного". Засновником цього Дня вважається відомий американський громадський діяч Джон Мортон, який в 1840-х роках розгорнув кампанію по посадці дерев і чагарників, в рамках програми дбайливого ставлення до навколишнього середовища кожного громадянина країни. А ставши секретарем Території Небраска, в 1872 році він запропонував встановити день, який буде присвячений озелененню. Так з'явився День дерева, який відразу ж став дуже популярний. Протягом першого Дня жителі штату висадили близько мільйона дерев, і незабаром їх ініціатива переросла в громадський рух. Починаючи з 1970 року, зміст свята розширився до загальної ідеї охорони навколишнього середовища, і з'явилася нова назва - День Землі, який став загальнонаціональним. У 1971 році ООН офіційно прийняла це свято, і згодом він став всесвітнім, з кожним роком отримуючи все більш широку міжнародну підтримку. Сьогодні День Землі - всесвітній рух громадських ініціатив на захист планети як загального глобального Будинку, що об'єднує безліч різних заходів і акцій, як природоохоронних та екологічних, так і миротворчих. Це не стільки свято, скільки привід ще раз замислитися не лише над проблемами навколишнього середовища, а й дати відповідь на більш широке питання: На яких принципах взагалі мають сучасні люди співіснувати в нашому світі?

Наша громадська організація у рамках проекту "Васильків- місто в якому я хочу жити" протягом березня-квітня поточного року організує і проведе конкретні заходи та просвітницьку роботу серед жителів Васильківщини з метою пропаганди охорони довкілля, бережливого ставлення до навколишнього середовища, раціонального використання природних ресурсів, приведення у належний санітарний стан населених пунктів, зелених зон, місць відпочинку, прибережних смуг річок і водоймищ, налагодження зв’язків з місцевими органами влади для зміцнення діяльності громадських екологічних рухів.

З питань допомоги або запису у волонтери для проведення екологічних заходів усі бажаючі можуть звернутися до громадської приймальні ГО "ПРАВО ТА ЗАХИСТ ВАСИЛЬКІВЩИНИ" за адресою: 08600, Київська область, м.Васильків, вул. Володимирська 22- А, офіс 204. Приймальня працює у будні дні з 09.00 до 18.00.

Звернутися до приймальні й одержати інформацію/допомогу можна за телефонами: (04571) 2-11-11 (066) 314-37-98, (068) 126-55-74, (073) 065-20-80, (щоденно з 9.00 до 18.00. Вихідні – сб.-нд.), через офіційний сайт громадської організації http://vasilkiv.org або за електронною адресою - info@vasilkiv.org.