Глава Васильківської РДА намагається змінити невгодне йому керівництво школи в Данилівці

Глава Васильківської РДА намагається змінити невгодне йому керівництво школи в Данилівці
Васильківщина
928
0
17:53, 12.09.2017

Голова Васильківської районної державної адміністрації Київської області Владислав Одинець мало не в наказовому порядку запропонував директору і всій адміністрації Данилівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів написати заяви про звільнення за власним бажанням.

Про це кореспондентам ГО «Право та захист Васильківщини» нехотя розповів сам директор школи Віктор Коваленко - вчитель історії вищої кваліфікаційної категорії, має звання «Старший вчитель», відмінник освіти з педагогічним стажем близько 31 року.

Зі слів пана Віктора, тиск з боку Одинця почався відтоді, як адміністрація закладу повстала проти будівництва на території шкільного подвір’я парку відпочинку та розваг. Згідно з планами Васильківської РДА, частина шкільного подвір’я, засаджена деревами та кущами, має увійти до складу території майбутнього парку в Данилівці, котрий неодмінно відгородять парканом.

Не хочеться робити поспішних висновків, однак все це схоже на не дуже хитромудру схему, вигадану з метою значного зменшення витрат, пов’язаних з будівництвом парку. Адже саджати дерева й облаштовувати зелену зону на цій ділянці вже не потрібно. А кошти, які мають виділити з районного бюджету, відробили вчителі й батьки учнів у далекому 1998 році, коли висаджували сквер у дворі щойно зведеної на той час Данилівської школи.

І все йшло, начебто, за планом. Однак, схема дала збій, коли виявилось, що директор разом з усім колективом та батьківським комітетом повстали проти планів Владислава Одинця щодо відчуження частини шкільного подвір’я з облаштованим сквером. Для обґрунтованого звільнення чинного директора команда голови РДА зачепилась за неприємний прецедент, який переріс у повноцінний скандал з подальшою травлею та обливанням брудом у соціальній мережі Facebook особисто пана Віктора Коваленка та колективу Данилівської школи загалом.

Як розповіли в адміністрації освітнього закладу, перед початком навчального року деякі з батьків першачків обурились з приводу того, що в школі буде сформовано два замість заявлених на початку літа трьох класів. Причиною недоукомплектованості стало зменшення кількості майбутніх учнів з 66 до 57 (деякі мами і татусі в останній момент вирішили віддати навчатися своїх дітей до інших закладів). В результаті одну з класних кімнат, в якій батьки 1-Б за літо встигли зробити ремонт і закупити за власні кошти меблі, адміністрації школи довелось забрати і в терміновому порядку перерозподілити учнів на два класи.

Після цього в інтернеті почалось відверте цькування керівництва Данилівської школи, яке виявилось заручником обставин. Вчителів почали звинувачувати у хабарництві та некомпетентності. А з директора школи Віктора Коваленка деякі користувачі соцмережі зробили прямо несусвітнього хама. Найкумедніше те, що вельмишановний пан Одинець на повному серйозі прийняв звернення від невдоволених батьків у формі інтернет-коментаря і в цьому ж обговоренні доручив начальнику відділу освіти Васильківської РДА Ірині Гейко «підготувати письмове пояснення про стан справ у Данилівській ЗОШ».

Після цих подій у школі пройшла раптова перевірка. Керівництво школи, як то кажуть, «вызвали на ковер» в РДА, де чітко дали зрозуміти, що готові піти на повну заміну складу адміністрації цього освітнього закладу. Підкріпили все це вищезазначеною скаргою від батьків на адресу директора та всього колективу Данилівської школи.

На думку членів батьківського комітету школи, у Васильківській РДА просто намагаються замінити невгодну адміністрацію Данилівської ЗОШ, яка відмовляється співпрацювати з керівництвом району в потрібному форматі.

Задля роз’яснення ситуації, що склалась навколо Данилівської школи, ми звернулись безпосередньо до начальника відділу освіти Васильківської райдержадміністрації Ірини Гейко, котра, посилаючись на результати перевірки в школі, заявила, що підтримує ініціативу щодо звільнення директора.

А прикрашає увесь цей освітянський торт маленька вишенька у вигляді того факту, що сам пан Одинець – колишній випускник Данилівської школи.

Віктора Коваленка як директора та горезвісне шкільне подвір’я, котре вирішили забрати під забудову парку, поки що відстояли, однак, яким чином будуть розгортатись події далі передбачити неможливо. Адже в селищі існує безліч місць, у яких можна було б розбити паркову зону, але з якихось причин керівництву райдержадміністрації захотілось, щоб парк був облаштований саме на нинішній території школи.