Горган відкрив у Василькові острівець безпеки за 184 тис грн

Горган відкрив у Василькові острівець безпеки за 184 тис грн
Васильківщина
1244
0
11:02, 22.08.2017

11 серпня у Василькові відбулося відкриття першого острівця безпеки для пішоходів в рамках обласної програми «Нульова смертність на дорогах Київщини». Як зазначив голова Київської обласної державної адміністрації Олександр Горган, за планом до кінця 2017 року таким чином буде переобладнано близько 100 переходів по всій області.

Дійсно питання безпеки пішоходів в нашій країні дуже важливе та небезпідставне. Так нещодавно відбувся перший Міжнародний конгрес з питань реформування системи управління безпекою дорожнього руху, на якому Всесвітня організація охорони здоров'я представила результати свого останнього дослідження, яке стосується рівня смертності на дорогах. І Україна, за даними ВООЗ, у порівнянні з країнами Євросоюзу має дуже високий показник смертності в результаті ДТП. Крім того, згідно статистики, дорожні аварії - перша за поширеністю причина смерті молодих українців віком від 15-24 років.

Водночас установка острівця безпеки на переході по вулиці Декабристів, 39, навпроти коледжу Національного авіаційного університету, стала приводом для різного роду дискусій. Одним з головних питань є чимала сума, витрачена на реалізацію проекту. Переобладнання цього пішохідного переходу обійшлося бюджету в 184 тисячі гривень. Чи не завелика ціна за острівець посередині порівняно вузької проїжджої частини?

Ідея безумовно хороша, але можливо доцільніше було б за ці ж кошти обладнати відразу декілька переходів у потенційно небезпечних місцях світлофорами з пішохідними кнопками. Звісно добре, що керівництво області нарешті почало займатися проблемою безпеки на дорогах, проте, наскільки виправдано і рентабельно вирішувати її таким чином, залишається великим питанням.