Гуманітарна місія в зоні АТО

Гуманітарна місія в зоні АТО
Організація
787
0
12:08, 20.07.2017

Васильківський гумконвой в зону АТО, або До Маріуполя і звідти

Громадська організація «ПРАВО ТА ЗАХИСТ ВАСИЛЬКІВЩИНИ» разом з Благодійним фондом «ПОДАРУЙ МРІЮ» кілька днів тому організували поїздку в зону проведення антитерористичної операції для того, аби передати харчі, одяг, медикаменти та інші необхідні речі українським військовим, які тримають оборону під Маріуполем Донецької області.

Виконавши важливу гуманітарну місію, буквально нещодавно наші активісти повернулись зі Сходу. У ході поїздки до зони АТО волонтери серед іншого з’ясували: яка нині обстановка в південній частині передової, чим живе прифронтове місто на березі Азовського моря та які настрої наразі панують серед українських бійців?

МАРІУПОЛЬ

Отож, після десятигодинної їзди в південно-східному напрямку по далеко не ідеальних шляхах, минувши низку військових блок-постів з перевіркою документів та вантажу, наша група прибула до Маріуполя. Місцеві волонтери одразу зконтактували нас із командиром Цивільно-військового співробітництва Збройних сил України оперативно-тактичного угруповання «Маріуполь» полковником Дмитром Бородавко. Він власне і взявся супроводжувати нашу команду під час розвезення гуманітарного вантажу по позиціях українських військових у передмісті.

Довго не затримуючись, зустрічаємось з полковником Бородавко. Узгоджуємо маршрут і після короткого, але змістовного інструктажу щодо поведінки у зоні бойових дій разом з машиною супроводу вирушаємо. Дорогою нам вдалося трохи поспілкуватися з командиром ЦВС ОТУ «Маріуполь» і поставити йому кілька запитань. Зокрема, військовий розповів про загальну обстановку на даному відрізку лінії фронту, а також про ситуацію в самому Маріуполі. Полковник також повідомив про нагальні потреби наших захисників, які базуються під Маріуполем, наголосивши, що їжею військові наразі забезпечені належним чином. Фактично те саме трохи раніше нам розповіла місцевий волонтер Галина Однорог.

ПОДАРУНКИ ЗАХИСНИКАМ

Разом з військовими CIMIC наш конвой за пів дня встиг об’їхати декілька розташувань українських бійців, де волонтери передали їм особисто в руки продукти харчування, солодощі, питну воду та речі першої необхідності загальною вагою близько 600 кг. Окрім того, між військовими з’єднаннями за потребами було розподілено близько 50 кг медикаментів, привезених нашою групою. Найбільше ліків дісталося, звісно ж, військовим медикам, котрі, як і всі інші, не приховуючи емоцій, щиро раділи подарункам.

У розташуванні тактичних медиків ASAP Rescue нам провели невеличку екскурсію і похвалилися своєю гордістю – повноцінним броньованим реанімобілем з усім необхідним для порятунку поранених на базі позашляховика. Як розповіла нам військова із позивним «Тайра», автомобіль був спеціально переобладнаний волонтерами для потреб парамедиків на фронті.

Усіх військових, з якими там зустрічалися, ми просили підписати нам на згадку український стяг і прапори наших організацій. І бійці не відмовляли. Окрім того, самі пропонували сфотографуватися з ними на пам’ять. Хіба що деякі з них через специфіку служби просили приховати їхні обличчя на відеозаписах та світлинах.

Варто відзначити, що неабиякою приємністю для бійців 11-го окремого мотопіхотного батальйону «Київська Русь» (11 ОМПБ) стали привезені нами дитячі малюнки із побажаннями якомога скоріше повернутися додому з перемогою. Перед від’їздом на Донбас наші організації попросили вихованців Центру соціальної реабілітації дітей інвалідів Васильківської міської ради «Здоров’я» намалювати ці картинки для українських військових. До цієї акції підтримки долучились і діти членів нашої організації, які теж передали бійцям виготовлені власноруч листівки.


Військові щиро дякували діткам і обіцяли, що ні в якому разі не відступатимуть і не залишать своїх позицій, а в недалекому майбутньому обов’язково виженуть ворога з рідної землі. У свою чергу військові СІМІС, які впродовж усього часу супроводжували і охороняли нас у зоні АТО, висловили подяку громадській організації «ПРАВО ТА ЗАХИСТ ВАСИЛЬКІВЩИНИ», Благодійному фонду «ПОДАРУЙ МРІЮ» та тим, хто не залишився осторонь і надав допомогу у формуванні гуманітарного вантажу для наших захисників.

А ми, звісно ж, дякували військовим за те, що, попри усі негаразди, вони продовжують мужньо стояти на варті нашого спокою та не пускають війну до наших з вами осель.