Міжнародний день лісів

Міжнародний день лісів
Україна
446
0
14:15, 21.03.2017

21 березня в світі відзначається Міжнародний день лісів (International Day of Forests), заснований Генеральною Асамблеєю ООН 21 грудня 2012 року.

Міжнародний день лісів покликаний допомогти донести до кожного інформацію про те, як ліси і дерева захищають нас і що вони нам дають.

Ліси України за своїм призначенням і розташуванням виконують переважно водоохоронні, захисні, санітарно-гігієнічні, оздоровчі та інші функції і забезпечують потреби суспільства в лісових ресурсах.

До особливостей лісів та лісового господарства України відносяться:

  • відносно низький середній рівень лісистості території країни;
  • зростання лісів у різних природних зонах (Полісся, Лісостеп, Степ, Українські Карпати), що містить істотні відмінності щодо лісорослинних умов, методів ведення лісового господарства, використання лісових ресурсів та корисних властивостей лісу;
  • переважно екологічне значення лісів та висока їх частка (до 50%) з режимом обмеженого лісокористування;
  • високий відсоток заповідних лісів (16,1%);
  • історично сформувалась ситуація закріплення лісів за численними постійними лісокористувачами (для ведення лісового господарства ліси надані в постійне користування підприємствам, установам і організаціям кількох десятків міністерств і відомств);
  • значна площа лісів зростає у зоні радіоактивного забруднення;
  • половина лісів України є штучно створеними і потребують посиленого догляду.

Загальна площа лісового фонду України становить - 10,4 млн. га, із яких вкритих лісовою рослинністю - 9,6 млн. га. Лісистість території країни становить 15,9%.

Ліс - один з основних типів рослинного покриву Землі, джерело найдавнішого на землі матеріалу - деревини, джерело одержання корисних рослинних продуктів, середовище перебування тварин. Лісова деревина - головне джерело відновлюваної енергії в усьому світі. На частку деревини припадає близько 40% поточної глобальної обсягу. Енергетичний потенціал лісів приблизно в десять разів перевищує щорічний обсяг світового споживання первинних енергоресурсів. Тому їх можна розглядати в якості багатообіцяючого джерела відновлюваної енергії для задоволення глобального енергетичного попиту.

Наша громадська організація "ПРАВО ТА ЗАХИСТ ВАСИЛЬКІВЩИНИ" виступає за збереження українських лісів, тому що без лісу й рослин на Землі не буде життя. Найближчим часом наша організація візьме участь у екологічних заходах щодо прибирання та приведення у належний санітарний стан населені пункти Васильківщини, зелені зони, місця відпочинку, прибережні смуги річок і водоймищ. Акція має глибоке суспільне значення, адже покликано об’єднати громадянське суспільство, представників бізнесу та органи державної влади у вирішенні екологічних питань та одночасно сприяє розвитку волонтерського руху в Україні.