Націоналізація "ПриватБанку": ЗМІ розкрили рішення влади

Націоналізація
Україна
159
0
08:15, 19.12.2016

У Раді національної безпеки і оборони, а також у Кабінеті міністрів України підтримали рішення про націоналізацію "ПриватБанку". Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на джерела "Української правди".

"(" Приватбанк") націоналізували", — повідомив співрозмовник видання.

За інформацією УП, власника "ПриватБанку" Ігоря Коломойського в Адміністрації президента на засіданні Кабміну не було.

Увечері 18 грудня в АП відбулося засідання Кабінету міністрів, після цього відбулося засідання РНБО, відзначає "Українська правда". Читайте також: ЗМІ дізналися про таємні переговори Порошенко і Коломойського.

При цьому шеф-редактор інтернет-видання "Обозреватель" Орест Сохар повідомив в Facebook, посилаючись на свої джерела, що після рішення про націоналізацію "ПриватБанк" очолить колишній міністр фінансів в уряді Арсенія Яценюка Олександр Шлапак.

При цьому "Українська правда" стверджує, що кандидатура Олександра Шлапака в якості нового можливого керівника "Приватбанку" не обговорювалася. "Українські Новини" повідомляють, що уряд має намір випустити 30-річні ОВДП на 150 млрд гривень і в підсумку стати 100% власником банку.

Агентство повідомляє, що терміни випуску і обсяги пакетів поки невідомі. Папери буде викуповувати Національний банк, а отримана гривня буде "вливатися" в капітал "ПриватБанку", відзначає агентство.

"У банк буде введена тимчасова адміністрація. Хто стане новим керівником фінустанови, тримається в найсуворішому секреті, проте, незабаром адміністратор буде офіційно представлений. Його кандидатура була визначена за участю міжнародних фінансових організацій. За даними агентства, на цю посаду обраний колишній міністр фінансів Олександр Шлапак", — наголошується в матеріалі "Українських Новин".

Агентство повідомляє, що остаточна крапка в питанні націоналізації "ПриватБанку" була поставлена в п’ятницю пізно ввечері під час зустрічі президента Петра Порошенка з акціонерами банку, в тому числі з олігархом Ігорем Коломойським.

"Акціонери визнали проблеми банку і звернулися до уряду з проханням про перехід банку в державну власність. Також, власники обв’язалися компенсувати державі втрати протягом 6 місяців, і реструктуризувати портфель", — повідомило джерело агентства. При цьому агентство зазначає, що поки точно не ясно, про які борги йдеться. "Якщо акціонери не виконуватимуть вимоги то, за словами співрозмовника агентства, "державі доведеться вдаватися до силових методів впливу". "Поки акціонери демонструють готовність до співпраці", — зазначив співрозмовник", — сказано в матеріалі агентства.

Офіційно про прийняті рішення буде оголошено 19 грудня, повідомляють "Українські Новини".

Джерело: https://novyny.online.ua/762486/natsionalizatsiya-privatbanku-zmi-rozkrili-rishennya-vladi/