Процес декомунізації негативно відобразився на роботі рятувальників Василькова

Процес декомунізації негативно відобразився на роботі рятувальників Василькова
Васильківщина
358
0
11:52, 19.10.2017

На сьогоднішній день у Василькові, як показує практика, існує серйозна проблема з часом прибуття бійців рятувальної служби до місць викликів. У той час, коли десь стається загоряння і на те, аби вгамувати полум'я та врятувати майно від пожежі, є лише лічені секунди, рятувальники, на жаль, змушують себе чекати.

В одному з наших минулих відеосюжетів ми показали майже в повному обсязі роботу місцевих вогнеборців, котрі гасили пожежу, що сталася 1 вересня в будинку за адресою: провулок Колгоспний, 11-А, (після перейменування в рамках декомунізації провулок отримав нову назву – Княжий, втім про це поговоримо трохи пізніше).

Ще на етапі монтажу відеоматеріалу, відзнятого під час пожежі, ми прийняли рішення спеціально випустити сюжет без коментарів, щоб дати можливість нашим глядачам самим оцінити рівень підготовки та ефективність роботи пожежних. Нагадаємо, зі слів очевидців тих подій, рятувальна команда діставалась до місця пожежі близько 40 хвилин.

Після того кореспонденти громадської організації «Право та Захист Васильківщини» вирішили з’ясувати, що ж саме заважає рятувальникам Василькова оперативно реагувати на тривожні виклики від населення.

На це запитання нам спробував відповісти начальник Васильківського районного відділу Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій Олександр Сук.

Зокрема, головний рятувальник повідомив журналістам про існування низки проблем, з якими пожежні раз у раз стикаються під час виконання своїх повсякденних обов’язків.

Серед іншого, нас зацікавило озвучене паном Олександром питання відсутності по місту (у більшості випадків) дороговкажчиків і табличок з номерами будинків та назвами вулиць.

Відверто кажучи, до цього ми самі навіть не задумувались над тим, наскільки важливими є адресні таблички для служб екстреної допомоги. Адже вони дійсно допомагають швидше зорієнтуватись на місцевості не лише приїжджим. Дуже часто за адресними табличками звіряють свої маршрути ті ж самі водії пожежних автомобілів та карет швидкої медичної допомоги, що поспішають на виклик.

З цим питанням ми звернулись до відділу містобудування та архітектури Васильківської міської ради. Начальник відділу Олександр Швець пояснив, що наразі процес перейменування вулиць у Василькові в рамках декомунізації країни досі триває.

Так на перейменування очікують ще дві вулиці в місті. Тож нові адресні таблички будуть виготовлені та розміщені на будівлях відразу по завершенні усіх законодавчих та документальних процедур щодо цих двох вулиць.

Однак, як скоро це станеться, пан Олександр спрогнозувати не взявся. А поки пожежним і далі доведеться орієнтуватись у павутинні васильківських вулиць без адресних табличок.

Показовим у цій історії є й те, що на будівлі кінотеатру «Дружба», в якому знаходиться приймальня відділу містобудування та архітектури, так само відсутня назва вулиці. Є лише номер будинку – табличка з цифрою 6, заклеєною агітаційною листівкою.