Сміттєва блокада по-калинівськи

Сміттєва блокада по-калинівськи
Організація
1943
0
19:00, 03.07.2017

В березні поточного року до представників громадської організації «ПРАВО ТА ЗАХИСТ ВАСИЛЬКІВЩИНИ» Володимира Забарного та Максима Заїки звернулись жителі селища Калинівка Васильківського району з проханням встановити нові лавочки та урни для сміття біля пожежної інспекції, дитячого майданчика та кладовища.

У Чистий Четвер, 13 квітня, наша організація спільно з благодійним фондом «ПОДАРУЙ МРІЮ» влаштували заходи з прибирання та благоустрою Калинівки, серед іншого було встановлено 8 урн для сміття.  Для їх обслуговування та своєчасного вивезення сміття ми офіційно звернулися до Калинівської селищної ради, щоб смітники були взяті на баланс комунальної власності населеного пункту.

У своєму листі від 19 червня селищний голова Юлія Олексенко проінформувала, що відмовляється брати на баланс сміттєві урни у зв’язку із додатковими витратами з бюджету на їх обслуговування. Також вона повідомила, що санітарне очищення та вивезення сміття знаходиться на належному рівні.

Водночас багато мешканців Калинівки постійно скаржаться до нашої організації, що у зазначених урнах накопичилося стільки сміття, що вже не вміщається в них і люди змушені складати відходи поруч із ними. Таким чином самі смітники перетворилися на такі собі міні-звалища.

З метою врегулювання цього питання 3 липня наші активісти приїхали до Калинівки і на власні очі побачили результати бездіяльності місцевої влади та выдвертого знущання над власними жителями. Ми одразу звернулися до начальника місцевого ЖЕКу щодо вивезення накопиченого сміття, проте й він самоусунувся від вирішення цієї нагальної проблеми та проігнорував наше прохання.