Івана Купала

Івана Купала
884
0
12:02, 18.08.2017

7 липня у православному календарі - це одне з найбільших свят в ім’я Різдва святого Івана Предтечі і Хрестителя Господня, який ще часто називають Івана Купала. 

Купальська обрядовість, пов’язана з днями літнього сонцевороту і сягає своїми коріннями у дохристиянську давнину. Нинішнє святкування мало чим відрізняється від середньовічного. Так само шукають чарівну квітку папороті, палять багаття, стрибають через нього або кропиву, як засоби магічного очищення, вшановують зілля і хліб, дівчата пускають вінки на воду, а хлопці їх збирають, топлять або спалюють опудало Купали, а потім усі разом весело гуляють та бенкетують до ранку. 
Щоб історія та традиції наших предків передавалися молодому поколінню, громадська організація «ПРАВО ТА ЗАХИСТ ВАСИЛЬКІВЩИНИ» і Благодійний фонд «ПОДАРУЙ МРІЮ» 6 липня організували поїздку на святкування Івана Купала у Парк «Феофанія» для вихованців Центру соціальної реабілітації дітей інвалідів Васильківської міської ради «Здоров’я».

Для дітей були проведені різноманітні майстер-класи, аквагрим, поїздки на дитячій канатній дорозі, катання на конях та поні, також вони взяли участь в анімаційній програмі з улюбленими героями мультфільмів з проведенням конкурсів та ігор, відвідали ворожок та знахарів, прослухали виступи фольклорних колективів, які зробили у цей вечір дійсно святкову атмосферу. На завершення святкування був проведений традиційний обряд спалення опудала Купали.

Усіх жителів Васильківщини вітаємо зі святом Івана Купала, бажаємо всім здоров`я, успіхів у починаннях та впевненості у своїх силах! Нехай купальське вогнище очистить Вас від усіх хвороб та негараздів, а легендарний цвіт папороті дає віру у надзвичайне та дивовижне.