Україна переходить на літній час: коли переводити годинник і що потрібно знати

Україна переходить на літній час: коли переводити годинник і що потрібно знати
Україна
1013
0
17:09, 11.03.2019

Перехід на літній час здійснюється вже 20 років поспіль. Він передбачений постановою Кабінету міністрів від 13 травня 1996 року, що має назву «Про порядок обчислення часу на території України». Держава традиційно переходить на зимовий час в останню неділю жовтня, на літній - в останню неділю березня.

В останню неділю березня в Україні відбудеться перехід на літній час - стрілки годинника переведуть на годину вперед в ніч на 31 березня.

Переведення годинника на літній час в Україні традиційно відбувається в березні - в останню неділю цього місяця. У 2019 це станеться в ніч з 30 на 31 березня. Переводять стрілки годинника на літній час о 03:00 ночі на одну годину вперед, тому спати українці будуть на годину менше.

Зараз практика переведення стрілок годинника застосовується в понад 110 країнах планети: від Канади до Австралії, а також у всіх європейських державах. Пояснюють тим, що перехід на літній час дає економію електроенергії, а також дарує зайву годину для відпочинку в світлий час доби.

Як пережити переведення годинників
Щоб уникнути небажаних наслідків для організму, медики радять підготуватися до цього заздалегідь. За тиждень до переведення годинників рекомендується знизити фізичні навантаження, щоб уникнути перевтоми. Не варто затримуватися на роботі або братися за важку роботу.

Мінімізувати шкоду для організму від переходу на літній час буде значно легше, якщо почати привчати організм до цього поступово - можна кожен день вставати на 15 хвилин раніше, щоб організм встиг адаптуватися.

Бажано виключити з раціону жирну їжу і алкоголь. 

Пити більше води і трав'яного чаю. Як мінімум за годину до сну рекомендується відмовитися від використання гаджетів.

Нагадаємо, згідно з постановою Кабінету Міністрів України, перехід на літній час в Україні вже більше 20 років здійснюється в останню неділю березня.