Верховна Рада внесла зміни щодо об'єднання територіальних громад

Верховна Рада внесла зміни щодо об'єднання територіальних громад
Васильківщина
606
0
16:24, 15.03.2017

На сьогодні на підставі положень Закону України "Про добровільне об'єднання територіальних громад" відбувається активний процес формування спроможних територіальних громад.

Впродовж 2015-2016 років було утворено 184 об'єднані територіальні громади. Разом з тим, на даний час, продовжують виникати питання щодо послідовності дій в процесі утворення об'єднаних територіальних громад, у разі розташування територіальних громад, що об'єдналися на територіях різних адміністративних територіях.

Цей Закон передбачає надати можливості щодо утворення об'єднаних територіальних громад, суб'єктом утворення яких є, зокрема, територіальні громади міст обласного значення без зміни меж відповідних районів, а також визначення чіткої послідовності дій в процесі призначення перших місцевих виборів у територіальних громадах, утворених в результаті об`єднання територіальних громад різних районів, та зміни меж таких районів.

Також, вносяться зміни до Земельного кодексу України, законів України "Про добровільне об'єднання територіальних громад", "Про місцеві державні адміністрації".

При цьому запропоновані зміни передбачають визначення:

  • порядку зміни меж районів та міст;
  • особливостей добровільного об'єднання територіальних громад, розташованих на територіях суміжних районів та територіальних громад до складу яких входять територіальні громади міст республіканського Автономної Республіки Крим або обласного значення;
  • порядку призначення перших місцевих виборів в об'єднаних територіальних громадах до складу яких увійшли територіальні громади, розташовані на територіях суміжних районів;
  • особливостей проведення чергових виборів до районних рад, у разі, якщо до призначення таких чергових виборів Верховна Рада України не прийняла рішення про зміну меж відповідних районів, території яких мають зазнати змін внаслідок утворення об'єднаної територіальної громади.

Таким чином, після введення у дію даного Закону, Васильківщина теж зможе сформувати добровільні об'єднанні територіальні громади та провести в них перші вибори у поточному році.