Вітаємо з Днем Конституції

Вітаємо з Днем Конституції
Організація
1171
0
17:30, 28.06.2017

Ухвалення Основного закону країни, яким є Конституція, власне, і починається існування держави. У нашій країні його відзначають 28 червня, адже саме в цей день 1996 року Верховна Рада України прийняла Основний закон незалежної України.

Проте, перші кроки та фактичне створення Конституції України було розпочато ще у 1710 році з «Конституції Пилипа Орлика», більш відомій, як «Пакти й конституції законів і вольностей Війська Запорізького» 1710 року. У цьому документі обґрунтовувалися права України на суверенітет від Москви і Польщі, основною релігією затверджувалося православ’я підпорядковане Константинопольському патріархату, регламентувалися зовнішні й внутрішні соціально-економічні та політичні відносини гетьмана зі старшиною й рядовим козацтвом, створено інституцію на кшталт козацького парламенту, до якого залучалися представники усього Війська. Отож, саме у першій Конституції в світі - «Конституції Пилипа Орлика» було запроваджено базові принципи державного управління, притаманні демократичним країнам.

Не проста доля виявилися нашої чинної Конституції України, хоча вона  і визнається однією з найбільш досконалих і демократичних у всьому світі, але практично кожний очільник держави намагався переписати її під власні вузькополітичні інтереси та збільшити повноваження й свій вплив на інші гілки влади.

Наша громадська організація теж має власне бачення на реалізацію норм прав та свобод громадян, які поки що існують лише на папері. Ми вважаємо, що Конституція має бути для людей та про людей, а всі зміни повинні виноситися на всенародне обговорення та затверджуватися рішенням Конституційного зібрання, на референдумі.

На честь свята Основного Закону нашої країни, громадська організація «ПРАВО ТА ЗАХИСТ ВАСИЛЬКІВЩИНИ» разом із Благодійним фондом «ПОДАРУЙ МРІЮ» запрошують усіх жителів Васильківщини приєднатися до святкувань: для малечі у центральному парку Калинівці та на центральній площі Василькова ми встановили намети, у яких безкоштовно роздаємо солодку вату, також працює атракціон – батут.

Вітаємо усіх громадян України з святом Дня Конституції та бажаємо міцного здоров’я, довгих років життя, миру та благополуччя, звершення усіх планів заради світлого майбуття рідної України!