«Хто не знає свого минулого, той не вартий майбутнього»

«Хто не знає свого минулого, той не вартий майбутнього»
Організація
737
0
16:44, 01.11.2019

«У кожного села, як і у кожної людини, своя доля…». Цими словами починається книга «Кожухівка, моя Кожухіва» презентація якої відбулась у Кожухівській ЗОШ першого листопада. Як нескладно здогадатися, присвячена історії однойменного населеного пункту на Васильківщині. Не кожне село може похвалитися присвяченою йому книгою. Але також не кожне село має таку історію як Кожухівка.

Вчителька історії місцевої школи та краєзнавець Альона Чумак вже давно мріяла про те, аби видати книгу присвячену історії Кожухівки. І її мрія стала реальністю. Разом із колегами Любов’ю Бондаренко та Людмилою Троцюк вчителька провела грандіозну дослідницьку роботу і книга «Кожухівка, моя Кожухіва» побачила світ. Так само як і без роботи дослідниць вихід книги був би неможливим без фінансової підтримки ГО «Право та захист», представники якої із задоволенням відвідали захід.

Ми розуміємо, що без розуміння історії рідної землі, знання її культури та минулого жоден народ не матиме майбутнього. Без цього неможливо усвідомлювати свою належність до якоїсь нації, етносу чи країни. Математика, природничі та мистецькі науки збагачують людину інтелектуально та естетично, та відчуття своє спорідненості із країною та державою, які дає знання історії примушує людей ставати на захист своє ї Батьківщини. Історична пам'ять перетворює звичайних людей на бійців, а бійців – на героїв, якими, до слова, може пишатися Кожухівка. На акції присвяченій виходу книги Альони Чумак їх також згадали.

У кожухівській школі навчалися солдати Другої Світової війни. Тут навчалися і наші бійці російсько-української війни. У музеї присвяченому воїнам, що навчалися у школі, їх світлини нагадують про те, що АТО/ООС триває. Серед них кавалери ордену «За мужність» ІІІ ступеня Артур Степаненко, що у день презентації книги поїхав на Схід боронити Україну та Валентин Завгородній, що загинув у 2015 році. Чорна мармурова дошка із його портретом висить біля входу в його рідну кожухівську школу. Його обличчя неначе мовчазне нагадування всім нам про те, що за історичні помилки батьків відповідальність несуть діти.

Знайте свою історію – вона ключ до майбутнього.